Szkolne Koło Sportowe

SKS zaprasza !

Zajęcia SKS odbywają się we wszystkie dni powszednie, są otwarte dla wszystkich chętnych. Młodzież uczestnicząca w zajęciach ma możliwość rozwijania sprawności fizycznej, zainteresowań sportowych i czynnego spędzania czasu wolnego. Najlepsi uczniowie reprezentują szkołę w zawodach sportowych.

Bartek Kupis z klasy 1Tc wygrał bieg na dystansie 1400m w kategorii szkół ponadgimnazjalnych podczas corocznego Biegu solidarności to spory sukces tego ucznia który regularnie uczestniczy w zajęciach lekkoatletycznych.

W dniu 25.04.2017 odbyła się faza finałowa licealiady szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej do której zakwalifikowała się nasza drużyna. Reprezentacja naszej szkoły po bardzo dobrej grze zajęła 3 miejsce. W decydującym meczu o podium pokonaliśmy zespół LO im. W. Jagiełły 3:0.

Opiekunem drużyny jest p. Artur Kapela.

Dn. 26 kwietnia na Stadionie Miejskim w Płocku odbył się drugi rzut Ligi Lekkoatletycznej. Nasi reprezentanci zaliczyli udany występ i w łącznej punktacji w sezonie 2016/17 zajęli 3 miejsce drużynowo i osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników indywidualnych. Najlepiej zaprezentował się Adam Sadowski z kl. 3TB, który zajął 2 miejsce w biegu na 100m i w sztafecie 4x100m. Opiekunem naszych lekkoatletów jest p. M.Stępniewski.

Wyniki indywidualne

100m

Arciński Piotr 2TD – 12,24s  -  4 miejsce

Sadowski Adam 3TB – 12,09s  -  2 miejsce

W dniu 15.03.2017 odbyły się zawody pływackie szkół ponadgimnazjalnych w ramach Płockiej Olimpiady Młodzieży. Reprezentacja naszej szkoły zajęła III miejsce w klasyfikacji drużynowej. Warto nadmienić iż w sztafecie 6x25 metrów stylem dowolnym zajęliśmy III miejsce oraz w konkurencji indywidualnej stylem klasycznym – 50 m. uczeń naszej szkoły Dawid Piątkiewicz z czasem 34,35 s. uplasował się na III miejscu.

Naszą szkołę reprezentowali: Tyszka Kacper, Rowecki Rafał, Sadowski Damian, Krakowski Paweł, Piątkiewicz Dawid, Jędrak Nikodem, Mierzwa Paweł, Mikina Wojciech.

Bartosz Kupis kl.1Tc zajął 6 miejsce w tegorocznym biegu w kategorii szkół ponadgimnazjalnych,dobrze wypadli pozostali nasi uczniowie,wyniki klasyfikacji drużynowej zostaną podane w póżniejszym terminie.

W piątek 3 marca w Hali Zespołu Szkół Nr 1 w Płocku odbył się turniej finałowy Licealiady w koszykówce. Do finału zakwalifikowały się cztery zespoły, które awansowały z grup eliminacyjnych: ZSZ im. M.Skłodowskiej-Curie, ZST, ZSCE oraz LO im. W.Jagiełły. Nasi koszykarze zajęli 2 miejsce. Kolejność zespołów:

1. ZST
2.ZSZ im. M.Skłodowskiej-Curie
3.ZSCE
4. LO im. W.Jagiełły

Spotkanie ze Zbigniewem Pawłowskim

W poniedziałek 12 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie ze Zbigniewem Pawłowskim dotyczące historii klubu FC Barcelona. Pan Pawłowski jest byłym nauczycielem wychowania fizycznego, wychowawcą dzieci i młodzieży, trenerem piłki nożnej, autorem  książek dotyczących historii płockiego sportu a w szczególności piłki nożnej. Nasz gość jest wielkim sympatykiem i znawcą historii katalońskiego klubu FC Barcelona. Posiada bardzo pokaźną kolekcję oryginalnych koszulek piłkarskich a także koszulek innych dyscyplin sportowych.

Drugie miejsce naszych siatkarzy

W dniach 27-28 października w naszej szkole odbył się XVI Turniej Środowisk Szkolnych w Siatkówce im. Jana Dzwolaka.  Trzeci raz z rzędu w imprezie zwyciężyli zawodnicy z III LO w Płocku. Nasza drużyna zajęła drugie miejsce, trzeci był Chemik, a czwarta Budowlanka. Najlepszym zawodnikiem-uczniem został wybrany Maciej Sobczak z III LO, a najlepszym absolwentem Piotr Domański z naszej szkoły. Wyróżniono także Krystiana Kempczyńskiego z kl. IV TE m.in. za grę Fair Play. Zawodnicy dali z siebie wszystko i byli bardzo blisko zwycięstwa w Turnieju.