Szkolne Koło Sportowe

SKS zaprasza !

Zajęcia SKS odbywają się we wszystkie dni powszednie, są otwarte dla wszystkich chętnych. Młodzież uczestnicząca w zajęciach ma możliwość rozwijania sprawności fizycznej, zainteresowań sportowych i czynnego spędzania czasu wolnego. Najlepsi uczniowie reprezentują szkołę w zawodach sportowych.

   Nasi siatkarze blisko podium

           W dniach 26-27 października w naszej szkole odbył się XVII Turniej Środowisk Szkolnych w Siatkówce im. Jana Dzwolaka. Rywalizowało sześć reprezentacji płockich szkół ponadgimnazjalnych, które zgodnie z regulaminem składały się z uczniów, absolwentów i nauczycieli. Emocje były ogromne, a poziom sportowy bardzo wysoki. Mecze odbywały się w naszej sali gimnastycznej w czwartek i piątek w godzinach 16.00-20.00. Zwyciężyła ekipa Zespołu Szkół Centrum Edukacji przed III Liceum Ogólnokształcącym i Małachowianką, która w meczu o 3 miejsce pokonała nasz zespół.

Turniej im. Jana Dzwolaka

W dniach 26-27 października br. w naszej odbędzie się XVII Turniej Środowisk Szkolnych w Siatkówce im. Jana Dzwolaka z udziałem naszych siatkarzy oraz reprezentacji szkół : L.O Małachowskiego, ZST, ZSCE, III LO, ZSB NR 1. Impreza ma na celu integrację i aktywizację środowisk szkolnych: uczniów, absolwentów, rodziców i nauczycieli oraz rywalizację sportową i czynne spędzanie czasu wolnego. Mecze będą odbywać się w godzinach 16.00-20.00. W czwartek o 16.00 w  pierwszym meczu nasza drużyna spotka się z ekipą Zespołu Szkół Centrum Edukacji.

Biegi przełajowe

6 miejsce Bartka Kupisa z kl.2Tc oraz 6 miejsce drużynowo to nasze osiągnięcia na  Międzypowiatowych biegach przełajowych które odbyły się 17.10.2017 r w Sierpcu. W zawodach brali udział ;Bartosz Kupis ,Przemysław Kowalczyk,Michał Kowalski,Norbert Remlinger,Artur Burzyński,Oskar Koperski,Marcin Tokarski,MichałTurowski,Bartosz Szatkowski,Rafał Jaworski,Krystian Dynowski. Opiekunem grupy był Pan Sławomir Kąpiński

Świetny start lekkoatletów.

We wtorek 26 września odbył się jesienny rzut Ligi Lekkoatletycznej szkół ponadgimnazjalnych z udziałem naszych reprezentantów. Były to pierwsze zawody sportowe w tym roku szkolnym. Startowało 11 szkół, nasi zawodnicy osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników indywidualnych oraz świetne - 2 miejsce drużynowo. Drugi rzut zawodów odbędzie się w kwietniu 2018r. Opiekunem naszych lekkoatletów jest p. M.Stępniewski.

Wyniki indywidualne:

100m

Arciński Piotr 3TD – 12,10s  -  5 miejsce

Spotkanie z Panem Zbigniewem Pawłowskim

W dniu 18.09.2017 odbyło się w naszej szkole spotkanie z Panem Zbigniewem Pawłowskim. Warto nadmienić, że Pan Pawłowski jest trenerem piłki nożnej, byłym nauczycielem, wychowawcą dzieci i młodzieży a aktualnie dziennikarzem oraz autorem wielu książek o historii płockiego sportu a w szczególności piłki nożnej.  Na spotkaniu tym odbyła się prezentacja oryginalnych koszulek reprezentacji Polski z ostatnich 40- lat, które należą do zbioru kolekcji zaproszonego gościa. Nie mogło oczywiście zabraknąć koszulki w której grał kapitan reprezentacji Polski, Robert Lewandowski.

BIEG SOLIDARNOŚCI

Bartek Kupis z klasy 1Tc wygrał bieg na dystansie 1400m w kategorii szkół ponadgimnazjalnych podczas corocznego Biegu solidarności to spory sukces tego ucznia który regularnie uczestniczy w zajęciach lekkoatletycznych.

Faza finałowa licealiady szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej

W dniu 25.04.2017 odbyła się faza finałowa licealiady szkół ponadgimnazjalnych w piłce nożnej do której zakwalifikowała się nasza drużyna. Reprezentacja naszej szkoły po bardzo dobrej grze zajęła 3 miejsce. W decydującym meczu o podium pokonaliśmy zespół LO im. W. Jagiełły 3:0.

Opiekunem drużyny jest p. Artur Kapela. 

Lekkoatleci na podium

Dn. 26 kwietnia na Stadionie Miejskim w Płocku odbył się drugi rzut Ligi Lekkoatletycznej. Nasi reprezentanci zaliczyli udany występ i w łącznej punktacji w sezonie 2016/17 zajęli 3 miejsce drużynowo i osiągnęli kilka bardzo dobrych wyników indywidualnych. Najlepiej zaprezentował się Adam Sadowski z kl. 3TB, który zajął 2 miejsce w biegu na 100m i w sztafecie 4x100m. Opiekunem naszych lekkoatletów jest p. M.Stępniewski.

Wyniki indywidualne

100m

Arciński Piotr 2TD – 12,24s  -  4 miejsce

Sadowski Adam 3TB – 12,09s  -  2 miejsce

Strony