SKLOP

„Jak możemy chronić powietrze przed zanieczyszczeniami? Bądź ekologiczny – postaw na transport przyjazny środowisku”

W dniu 19 października 2017r. uczniowie klas III TE oraz I abc - Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskiej Curie w Płocku z inicjatywy pani Małgorzaty Malickiej wzięli udział w warsztatach pn. .

Warsztaty zostały przeprowadzone przez panią Emilię Winiarską z Regionalnego Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku w ramach projektu dofinansowanego ze środków Miasta Płocka.

Działalność Koła Ligi Ochrony Przyrody

" Nie będzie łatwo obudzić w człowieku

    takiej odpowiedzialności za świat,

która dotrzyma kroku rozwojowi cywilizacji.

  Ale Ci, którzy chcą,

mogą zacząć już dziś."

                                    ( V. Hawel)

 

Nasze dyplomy

Kilka ostatnich dyplomów, które zdobyło Szkolne Koło Ochrony Przyrody 

Warsztaty ekologiczne w Grzybowie

W dniu 20 października 2015 roku uczniowie klas pierwszych wzieli udział w edukacyjnych warsztatach, które odbyły się w gospodarstwie agroturystycznym w Grzybowie, gmina Słubice.

Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

        "Jesteśmy częścią przyrody, a zatem powinniśmy o nią dbać. Rzeczywistość jest jednak inna. Człowiek bezmyślnie niszczyśrodowisko, doprowadza do jego unicestwienia, a tym samym samego siebie. Stąd coraz większego znaczenia nabierają takie pojęcia jak: ekologia, edukacja ekologiczna czy ochrona środowiska." Aby uratować naszą Ziemię musimy uwrażliwić młode pokolenia na jego problemy. Wzbudzanie świadomości ekologicznej jest zatem jednym z głównych zadań współczesnej szkoły.