Staż w Niemczech

W dniach od 25 marca do 8 kwietnia 2017 roku grupa 24 uczniów z klas II TA, II TC, III TA, IIITC o profilu technik elektryk i technik elektronik odbyła staż zawodowy w Niemczech. Był to już drugi z trzech zaplanowanych wyjazdów projektu unijnego Staże zagraniczne formą rozwoju zawodowego i kompetencji społecznych“ realizowanego w naszej szkole w latach 2016- 2018r w ramach programu Erasmus + Kształcenie i szkolenie zawodowe.

Uczniowie pracowali w miejscowości Schkeuditz koło Lipska w warsztacie elektryczno – elektronicznym na terenie ośrodka szkoleniowego Vitalis. Zwiedzali Berlin, Lipsk, Halle, Drezno oraz fabrykę BMW i Volkswagena. Opiekunami byli: Katarzyna Siemieniako – nauczyciel języka angielskiego i Marcin Pocheć – nauczyciel przedmiotów zawodowych.

Wszyscy uczestnicy otrzymają międzynarodowy dokument Europass Mobilność w języku polskim i niemieckim potwierdzający zdobyte kwalifikacje zawodowe.