Koło języka angielskiego

Koło języka angielskiego zaprasza!

Koło działa od 2003 roku; zrzesza około 20 uczniów. W trakcie zajęć uczniowie czytają anglojęzyczną prasę, oglądają filmy w wersji oryginalnej, rozwiązują ciekawe ćwiczenia i zadania gramatyczne, a także przygotowują się do rozmaitych konkursów.Konkursy, w jakich uczniowie regularnie uczestniczą w ramach KJA to:

Wyniki olimpiady wiedzy Archimedes Plus Lingua Plus

W jesiennej 22 edycji konkursu językowego Archimedes Plus (dawniej OXFORD Plus) wzięło udział 29 uczniów.

Uczestnicy pisali konkurs na 2 poziomach: PP12 i PP34.

Najlepsze wyniki w konkursie osiągnęli :

Olimpiada Wiedzy Oxford Plus

20 kwietnia b.r. odbyła się w szkole XIX Edycja Olimpiady Wiedzy Oxford Plus z języka angielskiego.Wzięło w niej udział 22 uczniów, którzy startowali w dwóch kategoriach: PP12 – 14 uczniów i PP34 – 7 uczniów.W kategorii PP12 maksymalną ilość punktów: 100 uzyskał uczeń  z klasy IITB Marek Płażewski, w kategorii PP34 najlepszy wynik uzyskał Piotr Wojnarski z klasy IIITD: 72 punkty.

Uczniowie klasy III TC uczą języka angielskiego przedszkolaków

W roku szkolnym 2009/2010, uczniowie klasy III TC zachęceni przez swą wychowawczynię Katarzynę Siemieniako prowadzili zajęcia z języka angielskiego w Miejskim Przedszkolu Nr 14 w Płocku. Uczniowie przeprowadzili 14 zajęć w grupie pięciolatków i sześciolatków. Lekcje w formie zabawowej odbywały się w piątki po zajęciach szkolnych i trwały po pół godziny. W zakres nauczania wchodziły: liczby, kolory, zwierzęta, zabawki, dni tygodnia.